هزینه فلوراید تراپی دندان کودکان

مطمئنا یکی از دغدغه های والدینی که به بهداشت دهان و دندان دلبندان خود اهمیت می دهند؛ هزینه فلوراید تراپی دندان کودکان می باشد.

همانطور که می دانید فلوراید تراپی در کودکان یکی از راهکارهای بسیار موثر در جلوگیری از ایجاد عوارض دهانی_دندانی و رعایت هرچه بهتر بهداشت دهان و دندان کودکان می باشد.

فلوراید تراپی چیست؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که از خود بپرسید فلوراید تراپی چیست؟

با انجام فلوراید تراپی مینای دندان که؛ سدی محکم در قبال هجوم میکروارگانیسم های پوسیدگی زا می باشد، از استحکام و مقاومت بیشتری برخوردار می شود. به این ترتیب می توان از پوسیدگی و آسیب دیدگی دندان کودکان تا حد زیادی جلوگیری بعمل آورد.

مزایای فلوراید تراپی دندان کودکان

مزایای فلوراید تراپی دندان کودکان

همانطور که در مبحث بهداشت دهان و دندان در کودکان بیان شد؛ اهمیت به اقدامات پیشگیرانه ای مانند؛ فلوراید تراپی، فیشورسیلانت تراپی و رعایت هرچه دقیق تر نکات بهداشتی (مسواک زدن و استفاده از نخ دندان) باعث حفظ و تقویت سلامت حفره ی دهانی_دندانی کودک می شود.

بنابراین راهکارهای فوق الذکر سلامت دهان و دندان کودک را تضمین می نمایند و از آسیب دیدگی های شدید دندان و انجام اقدامات پیچیده تری مانند عصب کشی دندان های شیری و… جلوگیری می کنند.

طریقه ی فلوراید تراپی در کودکان چگونه است؟

هدف اصلی از فلورایدتراپی دندان کودکان، حفظ و تقویت استحکام مینای دندان می باشد. در این روش، دندانپزشک مواد مخصوصی که برخلاف باور عموم مردم، هیچ ضرری را متوجه کودک نمی سازد؛ روی دندان های وی قرار می دهد.

همانطور که در مبحث فلوراید تراپی دندان کودکان بیان شد، یکی از موثرترین روش ها به منظور حفظ و تقویت استحکام دندان ها و جلوگیری از آسیب دیدگی آن ها؛ فلورایدتراپی می باشد.

به خاطر داشته باشید مواد فلورایدتراپی تنها در سطح دندان های کودک باقی می ماند و به دستگاه گوارش او راه پیدا نمی کند.

مواد فلورایدتراپی با اثر بخشی به مینای دندان باعث استحکام و مقاومت دندان های کودک می شوند. مدت زمان ماندگاری فلوراید روی دندان های کودک طبق نظر دندانپزشک اطفال و با استناد بر بروشور فلورایدهای مورد استفاده تعیین می گردد.

 دکتر ماریتا شکاریان ، دندانپزشک اطفال در تهران و دارای فلوشیپ ارتو کودکان از آمریکا و عضو دائمی آکادمی AOS آمریکا می باشند. شما عزیزان می توانید به منظور برقراری ارتباط با ایشان از طریق زیر اقدام نمایید:

شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۵۵۴۶۴۹

اینستاگرام 

با انجام فلوراید تراپی؛ بلورهای هیدروکسی آپاتایت مینای دندان کودکان مبدل به بلورهای فلورآپاتایت می شوند. این بلورها قدرت بسیار زیادتری نسبت به بلورهای هیدروکسی آپاتایت مینای دندان دارند و از این رو می توانند سد دفاعی دندان کودکان را نسبت به آسیب دیدن ناشی دندان ها به واسطه ی میکروارگانیسم های پوسیدگی زا، تقویت نمایند و بر استحکام آن بیافزایند.

هزینه فلوراید تراپی دندان

یکی از سوالاتی که ذهن والدین را به خود درگیر می سازد هزینه فلورایدتراپی دندان کودکان می باشد. متاسفانه در شرایط اقتصادی نامناسب حاکم بر جامعه ی امروز شاید برخی از والدین نسبت به انجام اقدامات پیشگیرانه ای مانند فلوراید تراپی بی اهمیت باشند و تا دلبندشان دچار آسیب جدی و دندان درد شدید نشود، به دندانپزشکی اطفال مراجعه نمی کنند!!!

همانطور که قدیمی ها گفته اند؛ پیشگیری بهتر از درمان است!!! صرف هزینه برای اقدامات پیشگیرانه باعث می شود تا آسیب دیدگی های موجود در مراحل ابتدایی برطرف شوند و دیگر نیازی به انجام اقدامات پیچیده تر و متعاقبا پرداخت هزینه های بیشتر، نباشد.

با این حال برآورد هزینه ی فلوراید تراپی دندان کودکان به موارد زیر بستگی دارد:

  • وضعیت حفره ی دهانی_دندانی کودک
  • جنس و کیفیت موارد مورد استفاده در حین فلوراید تراپی
  • دستمزد دندانپزشک و…
فلوراید تراپی دندان کودکان

فلوراید تراپی دندان کودکان

کلام آخر

با مراجعه به دندانپزشکی کودکان، شرایط و وضعیت سلامت حفره ی دهانی_دندانی دلبندتان مورد معاینه ی دقیق قرار می گیرد و ممکن است به منظور ارزیابی دقیق تر از رادیوگرافی دندان کودکان نیز استفاده شود.

بعد از بررسی های بعمل آمده توسط دندانپزشک اطفال، بهترین راهکار برای حفظ سلامت دندان ها و از بین بردن آسیب های موجود انتخاب و اعمال می شود.

به خاطر داشته باشید هزینه فلورایدتراپی دندان کودکان در طی جلسات مشاوره و معاینه از سوی دندانپزشک تعیین و به اطلاع شما رسانده خواهد شد.

Call Now Button