هزینه عصب کشی دندان کودکان

هزینه عصب کشی دندان کودکان

هزینه عصب کشی دندان کودکان و همچنین هزینه فلوراید تراپی دندان آن ها یکی از دغدغه های والدینی است که قصد دارد فرزند دلبندشان را به دندانپزشکی اطفال ببرند.

در این باره باید دانست که هزینه دریافتی در دندانپزشکی کودکان بسته به میزان خدماتی که پزشک متخصص ارائه می کند، متفاوت است.

اما با توجه به میزان کاری که دندانپزشک اطفال روی دندان انجام می دهد، قاعدتا هزینه عصب کشی دندان کودکان متغیر است.برای روشن شدن این موضوع بد نیست مقاله مختصر پیش رو را مطالعه کنید.

اهمیت نگهداری از دندان های شیری کودکان

دندان‌های شیری کودکان دارای تمام اجزای دندان‌های دائمی هستند از جمله: ریشه، مینا، عاج و عصب دندان.

اگر دندان‌های شیری کوکان به دلایل پوسیدگی و یا دلایل دیگر از دست برود، موجب خالی دیده شدن جای دندان و رویش نامرتبِ دندان‌های دائمی می‌شود. پس بهتر است درمواقع پوسیدگی و خرابی دندان اقدامات درمانی مناسب به موقع انجام شوند.

 دکتر ماریتا شکاریان ، دندانپزشک اطفال در تهران و دارای فلوشیپ ارتو کودکان از آمریکا و عضو دائمی آکادمی AOS آمریکا می باشند. شما عزیزان می توانید به منظور برقراری ارتباط با ایشان از طریق زیر اقدام نمایید:
شماره های تماس: 02122554649
اینستاگرام

درمان آبسه دندان کودکان

آبسه دندان، عفونت شدید دندان به دنبال پوسیدگی عمیق، درد مداوم دندان هنگام جویدن غذا، شل شدن غیرمنتظره دندان آسیب دیده و … از جمله مواردی هستند که نشان می‌دهد دندان کودک نیاز به عصب‌کشی دارد.

در اکثرمواقع عصب‌کشی در مطب و تحت بی‌حسی انجام می‌شود، بجز شرایطی خاص مانند درمان کودکان مبتلا به عقب افتادگی ذهنی و… که تحت بیهوشی انجام می‌شود.

به دلیل بی‌حس کردن در هنگام کار، کودک دردی حس نخواهد کرد. بعد از تمام شدنِ عصب‌کشی دندان کودکان، حساسیت دندانی مختصر ممکن است وجود داشته باشد که با مسکن قابل حل است.

عصب کشی و ترمیم دندان توسط دکتر ماریتا شکاریان

عصب کشی و ترمیم دندان توسط دکتر ماریتا شکاریان

راه‌های پیشگیری از پوسیدگی دندان

پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان راه های مختلفی دارد. این مراقبت ها عبارتند از:

هزینه‌ی عصب‌کشی دندان اطفال

باتوجه به نوع ترمیم مورد نیاز برای عاج دندان، موقعیت دندان در دهان، تعداد کانال‌های دندان و وضعیت ریشه‌های آن، هزینه‌ عصب‌کشی متفاوت خواهد بود اما درکل هزینه عصب‌کشی دندان شیری کمتر از دندان دائمی است.

کلام آخر

با مراجعه به دندانپزشکی کودکان وضعیت حفره ی دهانی_دندانی دلبندتان به صورت دقیق ارزیابی و معاینه می شود. دندانپزشک بعد از بررسی وضعیت دندان ها و تهیه ی گرافی دندان، عوارض موجود را تشخیص و متناسب با شرایط کودک بهترین راه درمان را انتخاب می نماید.

در تعیین هزینه عصب کشی دندان کودکان، پارامترهایی نظیر:

نوع عصب کشی دندان، تعداد دندان هایی که نیاز به عصب کشی دارند، جنس و کیفیت مواد مورد استفاده در حین عصب کشی دندان و دستمزد دندانپزشک اطفال دخیل هستند.

دکتر ماریتا شکاریان
دکتر ماریتا شکاریان

دکتر ماریتا شکاریان فارغ التحصیل دندانپزشکی از دانشکده دندانپزشکی تبریز ۱۳۷۳

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

connect-people شبکه‌های اجتماعی